Motoryzacyjny niezbędnik - przygotowania do deszczowej pory roku

Wcześnie zachodzący zmierzch, wilgoć, śliska nawierzchnia to tylko niektóre z wad jesieni, które odczują wielbiciele czterech kółek. O ile na warunki drogowe nie możemy wiele poradzić, tak na zabezpieczenie i przygotowanie samochodu do jesiennej aury, z łatwością możemy znaleźć rozwiązanie.

Ostatni dzwonek na pranie tapicerki

Po intensywnym sezonie letnim i wielu podróżach odnowienie i wypranie tapicerki to obowiązek. Wrzesień jest ostatnim dzwonkiem na samodzielnie odświeżenie wnętrza samochodu - tapicerka wymaga odpowiednich warunków do wyschnięcia - konieczne jest jej wywietrzenie. To trudne zadanie w okresie jesienno-zimowym, kiedy chłodne powietrze atakuje zewsząd i spowalnia wydobycie wody z tkanin. 


Jeśli obawiasz się, że nie podołasz samodzielnemu wypraniu i osuszeniu tapicerki, warto skorzystać z profesjonalnych usług detailingowych. Uscila - detailing wnętrza Lubin kompleksowo zajmie się oczyszczaniem wnętrza Twojego samochodu, przy wykorzystaniu najlepszych środków myjących.

Kondycja wycieraczek 

Niezbędne jest oczyszczenie i skontrolowanie stanu wycieraczek samochodowych. Drobne zanieczyszczenia zgromadzone na piórze mogą porysować szybę i pozostawić nieestetyczne zacieki. 

By zachować szklaną powłokę w czystości, należy przetrzeć wycieraczki ściereczką nasączoną preparatem z alkoholem do momentu, aż znikną z niej zabrudzenia. 

Sprawdzenie stanu wycieraczek to ważny punkt jesiennych przygotowań - jeśli są uszczerbione lub pęknięte, należy je wymienić na nowe-mocno wyeksploatowane nie zbierają dobrze wody i utrudniają jazdę w deszcz. 

Stan techniczny po lecie

Prawdą jest, że o samochód należy dbać przez cały rok, a nie tylko przed nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym. Z pewnością jest to czas, w którym powinieneś sprawdzić kondycję podzespołów takich jak: 

  • hamulce
  • przewody hamulcowe (łącznie z hamulcem ręcznym)
  • zawieszenie

Warto przyjrzeć się bieżnikowi opon, zwłaszcza jeśli jeździsz na tzw. wielosezonówkach - znaczne zużycie sygnalizuje konieczność kupienia nowego ogumienia. Zaś zmiana opon z letnich na zimowe powinna towarzyszyć niskiej temperaturze - zakłada się, że jeśli średnia wartość na termometrze nie przekracza 7-miu stopni Celsjusza, to dobry czas na odwiedzenie serwisu wymiany opon.

Pozornie nieznaczącym elementem samochodu są uszczelki zamontowane na drzwiach i szyberdachu. Skontrolowanie ich zużycia może uchronić przed przykrą niespodzianką w postaci zalania wnętrza samochodu. Regeneracja uszczelek jest niezbędna, gdy zauważymy drobne uszkodzenia. Jeśli odnowienie komponentów jest niemożliwe, konieczna jest ich wymiana. 

Zabezpieczenie karoserii przed uszkodzeniami - folia PPF Lubin

Jesienno-zimowy czas to sprawdzian dla kierowców i ich pojazdów, zwłaszcza dla karoserii, która jest wystawiona na kontakt z drobnym żwirem i piachem. Nierówna i ostra struktura kruszywa rysuje powierzchnię karoserii i szpeci ją. Warto uchronić się przed tym zawczasu i skorzystać z usług studia Uscila Auto Detailing, które oferuje oklejanie folią PPF Lubin. Poliuretanowa folia ma grubość ponad 170 mikronów i jest niemal niewidoczna. Jej wysoka wytrzymałość zapewnia doskonałe zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wysoka jakość materiałów i doświadczenie pracowników skutkują świetnymi efektami wizualnymi - zadbaj o swój samochód i odwiedź salon Uscila w Lubinie.