Korekta lakieru - konieczność czy zbędny wydatek?

Błędy w dbaniu o samochód

Zarysowania są zmorą wszystkich posiadaczy samochodów - bowiem każdy stara się, aby jego weteran szos był dopieszczony w stu procentach. Niestety, nawet największe pokłady troski nie wystarczą, aby ochronić pojazd przed zadrapaniami. Przewrotnie to najczęściej pielęgnacja przyczynia się do powstania wielu rys. Kosmetyka przeprowadzona w domowych warunkach przy użyciu źle dobranych akcesoriów - szorstkich gąbek oraz ścierek - najczęściej skutkuje pogorszeniem stanu karoserii. 

Sposób mycia też nie jest bez znaczenia. Zbyt rzadkie wymienianie wody w trakcie domowego mycia, przyczynia się do nagromadzenia brudu i pyłków, które rysują powierzchnię samochodu. Błędne jest także korzystanie z myjni automatycznej. Pojazd po wyjechaniu z niej będzie tak samo czysty, jak i zarysowany. Obrotowe szczotki używane w tego typu myjniach są ostre i łatwo uszkadzają blachę. Samochód po kilku takich zabiegach wymaga solidnej odnowy w studio detailingowym. 

Najbardziej oczywistą przyczyną uszkodzenia samochodu są incydenty parkingowe - uderzenie o słupek czy zahaczenie innego samochodu. Naprawa takich szkód nie należy do przyjemnych - wiąże się z kosztami oraz niedyspozycją samochodu przez kilka dni. 

Walka z zarysowaniami - dostępne metody

Branża detailingowa proponuje kilka rozwiązań, aby cieszyć się gładką powierzchnią karoserii:
-polerka blacharska
-korekta lakieru: jedno i dwu etapowa
-wieloetapowa korekta lakieru - przynosi najlepsze efekty, redukuje do 95% zarysowań
Usługi różnią się ceną - składa się na nią zastosowana technika oraz wielkość auta.  Najwięcej zapłacimy za wieloetapową korektę wykonaną na samochodzie o nadwoziu typu SUV. 

Jakie są efekty renowacji lakieru

To jeden z przynoszących najbardziej spektakularne efekty zabiegów detailingowych. Niemal wszystkie rysy i zmatowienia znikają, a lakier znów lśni dawnym blaskiem. Jak dzieje się ta magia? 

Pierwszym krokiem do nieskazitelnej karoserii jest oczyszczenie blachy. Przed użyciem maszyny polerskiej konieczne jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i pyłków z powierzchni samochodu. 
Następnie przechodzimy do oględzin zarysowań i ich kategoryzacji.
Po precyzyjnym badaniu miernikiem wybieramy odpowiedni system polerski, aby osiągnąć świetny rezultat bez zniszczenia dolnych warstw blachy - im głębsza warstwa karoserii, tym bardziej miękka ona jest. 
Dysponując właściwym systemem, możemy przystąpić do wielogodzinnej pracy nad perfekcyjną w każdym calu karoserią.
Dodatkowo można rozszerzyć usługę korekty lakieru o nałożenie powłoki ceramicznej. Decydując się na taki zabieg warto zastanowić się nad odpowiednim rodzajem powłoki. Twarda warstwa ceramiczna łatwiej ulega zepsuciu i wykruszeniu, dlatego jeśli zależy nam na zabezpieczeniu karoserii, rozsądniej będzie wybrać powłokę ceramiczną o umiarkowanej twardości. 

Kompleksowy detailing samochodowy - studio Uscila Lubin

Jako profesjonaliści w car detailingu zwracamy uwagę na każdy szczegół - dla nas liczy się jakość. Kwalifikowane usługi oferowane w trosce o piękno samochodów w Uscila Auto Detailing Lubin: oklejanie folią PPF, zmiana koloru, korekta lakieru, mycie detailingowe, pranie tapicerek i wiele innych. Zapraszamy miłośników motoryzacji do kontaktu i odwiedzin naszego studio.