Folia PPF - dlaczego warto w nią zainwestować?

Zakup samochodu to najczęściej spory i dokładnie przemyślany wydatek. Dokonując go, pragniemy się upewnić, że nabyte przez nas auto jak najdłużej zachowa wartość oraz dobry wygląd. Wyjeżdżając z salonu lub komisu samochodowego musimy jednak liczyć się z faktem, że uczestnictwo w ruchu drogowym nierozłącznie wiąże się z ryzykiem powstawania małych i większych szkód oraz ubytków na karoserii naszego samochodu.

Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala znacząco zmniejszyć ryzyko drobnych przecierek i wgnieceń, które są codziennością każdego aktywnego kierowcy. Folie PPF - bo o nich mowa - to stosunkowo nowe rozwiązanie, którego popularność i dostępność rośnie jednak w zawrotnym tempie.

Nakładanie folii PPF - instrukcja krok po kroku

Kluczem do skutecznego działania folii PPF jest jej prawidłowa aplikacja. Odpowiedni wybór narzędzi oraz preparatów chemicznych da gwarancję estetycznego i skutecznego nałożenia warstwy ochronnej na duże i mniejsze powierzchnie karoserii.

1. Oczyszczenie podłoża - dokładne umycie i odtłuszczenie za pomocą preparatów na bazie alkoholu, nie benzyny.

2. Zmoczenie wszystkiego, co będzie miało kontakt z folią - rąk, lakieru itp.

3. Odklejenie folii ochronnej od podkładu - ostrożnie by nie naruszyć jej gładkiej i równej powierzchni.

4. Naniesienie wody destylowanej z szamponem na całą powierzchnię folii - roztwór w proporcji ok. 3 krople/litr musi pokrywać cały nieprzytwierdzony obszar powłoki, aby klej pozostawał mokry.

5. Przyłożenie i odpowiednie dopasowanie folii  - staranne ułożenie folii jest niezbędne do jej prawidłowej aplikacji.

6. Spryskanie zewnętrznej strony folii - zmniejsza ryzyko powstawania zarysowań w trakcie wypychania wody spod powłoki.

7. Wypchnięcie wody spod folii - zaczynając od środka, a następnie ostrożnie zmierzając w kierunku krawędzi. Przegapienie jakiegoś miejsca prowadzi do powstania nieestetycznych bąbli.

8. Podgrzanie folii opalarką lub suszarką - jest pomocne w dopasowaniu jej do podłoża o nierównym kształcie.

Jak widać nie jest to prosty proces, więc osoby, które wolą zlecić to zadanie specjaliście, powinny poszukać w swoim sąsiedztwie doświadczonego warsztatu auto detailingowego.

Folia PPF - efekt

 Na karoserii oklejonego samochodu powstaje prawie niewidoczna warstwa ochronna, która chroni ją przed kontaktem z zanieczyszczeniami oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi nawet takimi jak drobne kamienie, znacząco zmniejszając ryzyko powstawania uszkodzeń i niebezpiecznych ognisk korozji. Dzięki właściwościom samoregenerującym folii PPF pod wpływem ciepła mniejsze zarysowania redukują się, przywracając powłoce pierwotny wygląd i skuteczność.

Tę formę ochrony karoserii polecić można zwłaszcza osobom kupującym nowy samochód, które chcą się zabezpieczyć przed dużym spadkiem jego wartości oraz leasingodawcom w leasingu operacyjnym. Warto o niej pomyśleć także w przypadku aut zabytkowych, których autentyczny lakier powinien podlegać szczególnej ochronie.

Uscila - oklejanie samochodów Lubin - cena

Jeśli uznałeś, że folia PPF to świetny pomysł, ale masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z jej samodzielną aplikacją, zapraszamy do naszego warsztatu Uscila w Lubinie. Oferujemy szeroki zakres usług z obszaru auto detailingu, w tym nakładanie folii ochronnych, bezpieczne mycie, czyszczenie wnętrza, powłoki ceramiczne i przygotowywanie samochodów do sprzedaży. Dbamy o to, aby nasze usługi cechowała najwyższa jakość i przystępna cena. Chętnych do skorzystania z nich zapraszamy do kontaktu w celu dokonania indywidualnej wyceny.