Profesjonalne oklejanie samochodów Lubin

Firma Uscila w Lubinie od lat zajmuje się auto detailingiem. Jedną z usług cieszącą się dużą popularnością jest profesjonalne oklejanie samochodów Lubin. Aby nabywca auta mógł jak najdłużej cieszyć się estetycznym wyglądem swojego auta, powinien skorzystać z usługi oklejanie folią samochodu. W Uscila Lubin wykonujemy też oklejanie dachu, wymiany uszkodzonych lamp, przyciemnianie lamp tylnych, przyciemnianie szyb oraz pielęgnację wnętrz pojazdu.

Oklejanie pojazdów Lubin - auto detailing

Car wrapping, czyli oklejanie samochodu folią to jedna z najpopularniejszych metod zmiany wyglądu auta. Jest często stosowana dla odświeżenia lub zmiany stylu pojazdu. Oklejanie folią samochodu warto powierzyć specjalistom. Oklejanie większych powierzchni może wymagać ich demontażu, dlatego lepiej wybrać się do profesjonalnego usługodawcy, takiego jak Uscila Lubin. Decydując się na oklejenie samochodu folią ochronną u specjalistów, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości wykorzystanych materiałów oraz samej pracy. Możemy wykonać oklejanie folią całego samochodu lub np. oklejanie dachu. Szczególnie polecaną usługą jest zabezpieczenia pojazdu bezbarwną folią ochronną.

Folie ochronne na karoserię samochodów Lubin

Przezroczyste folie do ochrony lakieru to inaczej Paint Protection Film określane skrótem PFF. Skutecznosć działania folii PPF polega na jej prawidłowej aplikacji. Właściciele coraz częściej interesują się oklejaniem aut z użyciem folii ochronnych PPF zamiast lakierowania. Folia PPF zapobiega uszkodzeniom karoserii w kontakcie z m.in.: kamieniami, osadami z zanieczyszczonego powietrza, solą drogową, światłem UV, drobnymi zarysowaniami. Folia PPF może się sama regenerować dzięki redukcji zarysowań pod wpływem ciepła. Folia PPF jest bezbarwna o różnej przeźroczystości, grubości i wytrzymałości. Decydując się na taką formę oklejania pojazdu można trwale zabezpieczyć go przed czynnikami zewnętrznymi. Rysy nie będą stanowić problemu, wystarczy zabezpieczyć lakier folią ochronną.

Zmiana koloru auta - nie tylko dla firm

Car Wrapping jest to zmiana koloru samochodu za pomocą nowoczesnego rodzaju folii. Na rynku dostępnych jest wiele jej rodzajów. Zmianę barwy samochodu umożliwia nowoczesna folia, która zostaje nałożona na karoserię. Po wykonaniu różnica jest niewidoczna gołym okiem. Efekt tego rodzaju folii daje wrażenie, że jest to fabryczny kolor. Wielu użytkowników decyduje się na jedynie na oklejanie dachu, co również znacznie zmienia wygląda auta.

Do oklejania samochodów używa się wielu rodzajów folii, najpopularniejsze to: 

- monomeryczna – używana do reklam krótkookresowych, nadaje się do płaskich powierzchni
- polimerowa – bardziej trwała i elastyczna, również używana przy montażu reklam na samochodach
- wylewana – profesjonalny materiał do zmiany koloru samochodu.

Zalety i rodzaje folii wylewanych - oklejanie aut 

Folia wylewana jest najbardziej trwałą zaawansowaną technologicznie folią na rynku. Cechuje ją elastyczność, a jednocześnie odporność na rozciąganie bez utraty swoich właściwości. Jest mimo to bardzo cienka.

Zalety folii wylewanych:

- mają mikrokulki ułatwiające wyprowadzenie powietrza podczas raklowania
- efekt pamięci i plastyczność
- pełna adhezja kleju po upływie 24h

Rodzaje folii wylewanych:

- matowe - folie PVC bez zawartości kadmu, miękkie i elastyczne, odpowiednie do wyklejania grafik i reklam
- z połyskiem - nie różnią się wyglądem od standardowego lakieru samochodowego (właściwie imitują lakier) 
- satynowe - wersja połowiczna; balansują pomiędzy matem a połyskiem
- perłowe - połysk lekko przydymiony z efektem perły
- metaliczne - połyskiem przypominają tradycyjny lakier
- folie typu Carbon - strukturalna folia o chropowatej fakturze carbonu
- kameleon – zmieniające kolory w zależności od kąta padania światła
- chrom – dają „efekt lustra”, dzięki gładkiej, połyskującej powierzchni
- strukturalne – o trójwymiarowej fakturze, np. plastra miodu czy szczotkowanego metalu
- wzorzyste – z nadrukowanymi grafikami (mogą pełnić funkcję ozdobną lub reklamową)