Detailing - przewodnik dla początkujących, część 2: Detailing Wnętrza

Detailing, jak pisaliśmy w poprzednim artykule to inaczej szczegółowa i precyzyjna kosmetyka całego  auta, a dokładniej czyszczenie, pielęgnowanie, a także wszystkie inne, specjalistyczne procesy związane z renowacją i konserwacją. Co jeszcze może wchodzić w skład pakietu usług autodetailingowych? Jeśli zajdzie taka potrzeba – nawet – renowacja elementów wykonanych z metalu, szkła, gumy, tworzyw sztucznych, skóry, drewna i tkanin obiciowych. Dodatkowo także zabezpieczanie ich przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. W tym artykule zajmiemy się detailingiem wnętrza.   

Detailing wnętrza samochodu 

To zaplanowany proces który pozwala zadbać o wnętrze auta etap po etapie i szczegół po szczególe. Oto podstawowe elementy detailingu wnętrza:

  • - Wyjęcie dywaników i odkurzanie wnętrza pojazdu: czyszczenie podłogi, foteli, kanapy, boczków i podsufitki. Następnie  ze wszystkich zakamarków usuwa się kurz używając do tego pędzelków.
  • - Wnętrze jest myte i osuszane.
  • - Dobierane są odpowiednie środki czyszczące oraz pielęgnujące i nabłyszczające do elementów z chromu, tworzywa sztucznego, drewna oraz skóry (mieszki, kierownica). Odpowiednimi środkami czyszczone są wyświetlacze, ekrany i deska rozdzielcza.
  • - Równie ważną czynnością jest pranie tapicerki samochodowej.
  • - Jeśli w aucie jest tapicerka skórzana, stosuje się środki do jej czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania (impregnacji). Pranie tapicerki wykonanej ze skóry również jest ważne, aby wyeliminować wszystkie zabrudzenia.
  • - Dodatkowej pielęgnacji wymaga szyberdach albo dach panoramiczny.

Czyszczenie elementów wnętrza 

Na co dzień wielu z nas nie zauważa zakamarków, w których gromadzi się brud. Wnętrza schowków, przestrzenie pod fotelami, kieszenie na drzwiach, zagłębienia tapicerki. Są w nich często pozostałości spożytych w aucie posiłków i niezebranych drobnych odpadków. My jesteśmy przygotowani na perfekcyjne i całościowe sprzątanie Twojego samochodu.  Przy odbiorze będzie tak czysty jak w dniu, kiedy kupiłeś go w salonie!

Pranie tapicerki

Po intensywnym sezonie letnim i wielu podróżach odnowienie i wypranie tapicerki to niezbędny zabieg. Gdy zaczyna się jesień, warto odświeżyć wnętrze samochodu. Tapicerka powinna wyschnąć w odpowiednich warunkach trzeba ją również wywietrzyć. To trudne zadanie w okresie jesienno-zimowym, kiedy chłodne powietrze spowalnia wydobycie wody z tkanin. 

 
Samodzielne pranie i suszenie tapicerki nie jest proste, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług detailingowych. Uscila - detailing wnętrza Lubin zapewnia czyszczenie wnętrza samochodu, przy wykorzystaniu najlepszych środków myjących.

Cena czyszczenia tapicerki

  • - Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę jest zakres usług. Najmniej kosztowne jest pranie pojedynczego elementu wnętrza np. usunięcie jednej kłopotliwej plamy. Wystarczy wtedy zamówić pranie tapicerki na konkretnym fotelu.
  • - Opcja podstawowa zazwyczaj nie obejmuje prania podsufitki, bagażnika czy wykładziny podłogi.
  • - Cena wzrasta, gdy Klient decyduje się na usługę kompleksową. 
  • - Kolejną kwestią do rozpatrzenia jest wielkość pojazdu. Opłata zależy od typu samochodu, jaki oddajemy do wyczyszczenia. Cena za usługę w dużych samochodach (np. combi) będzie wyższa niż w małych (hatchback).

Kompleksowy detailing wnętrza - studio Uscila Lubin

Historia firmy Uscila zaczęła się od spotkania ludzi, którzy z pasją pracowali nad wnętrzami powierzonych aut. Systematycznie zdobywana przez nich wiedza skutkowała wzbogaceniem  świadczonych usług w nowości technologiczne.

Kolejnym krokiem było powstanie Studio Uscila - miejsca, które zapewniło warunki odpowiednie do profesjonalnych działań detailerskich. Nasza firma zaczęła się coraz bardziej rozwijać i szybko staliśmy się popularni na rynku usług car detailing. 

W Studio Uscila znajduje się całe zaplecze techniczne. Posiadamy profesjonalny sprzęt (m.in. narzędzia, kosmetyki, suszarki) do czyszczenia wnętrz samochodów.  Dysponujemy również odpowiednim oświetleniem oraz bezpyłowymi pomieszczeniami niezbędnymi, żeby zadbać o Twój samochód.

Jako profesjonaliści w car detailingu zwracamy uwagę na każdy szczegół, ponieważ dla nas liczy się jakość. Zadbane i odświeżone wnętrze samochodu, to dla nas priorytet. Gwarantujemy, że korzystając z naszych usług będziesz zadowolony z efektu i zostaniesz naszym stałym Klientem.

Zadzwoń lub napisz do nas! Czekamy na Ciebie i Twoje auto. Przekonaj się sam.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu